Vorm_Victor_sfeerbeeld11 (1)

Często Zadawane Pytania

Czy masz pytania? Chętnie Ci pomożemy!

Udział w nieruchomości

Jak zakwalifikować się do otrzymania mieszkania?

W Van der Vorm Living znajdziesz nieruchomości do wynajęcia w całej Holandii i w wielu głównych miastach europejskich. Dostępną ofertę można znaleźć poprzez wyszukiwarkę domów na tej stronie. Znalazłeś nieruchomość, która Cię interesuje? Następnie skontaktuj się z agentem wynajmu lub osobą kontaktową, albo wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy.

Zgłoś naprawy

Gdzie mogę się udać w celu dokonania napraw w moim domu/powierzchni komercyjnej?

W tym celu możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Z biurem obsługi można się skontaktować telefonicznie pod numerem +31(0)10 436 92 18 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: servicedesk@vormvastgoed.nl.

Nagły wypadek

Co zrobić w sytuacji awaryjnej?

W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia zawsze należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

W przypadku zniszczenia lub zagrożenia zniszczeniem nieruchomości, w godzinach pracy biura dostępny jest numer telefonu zarządcy nieruchomości. Jeśli to nie zadziała (szybko), możesz skontaktować się z nami jako właścicielem 24 godziny na dobę pod numerem +31(0)10 436 92 18.

Dotyczy to tylko sytuacji, w której poza godzinami urzędowania wystąpiła duża szkoda lub szansa na jeszcze większą szkodę. Pomyśl o dużym wycieku, stłuczeniu okna, włamaniu, wadliwym ogrzewaniu na mrozie, zwarciu z ryzykiem pożaru itp.

Jeśli zostaniemy wezwani bez prawdziwego nagłego wypadku, możemy przenieść poniesione koszty na najemcę.

Umowa najmu

Czy mogę podnająć swoją nieruchomość komuś innemu?

Nie, to nie jest dozwolone. Staramy się być ostrożni w wynajmowaniu nieruchomości. Najważniejsza jest uczciwa dystrybucja mieszkań i osobisty kontakt z naszymi najemcami. Podnajem nie pasuje do tego rachunku.

Jak należy wypowiedzieć umowę najmu lokalu?

Wypowiedzenie umowy najmu może nastąpić tylko w formie pisemnej, przed lub w ostatnim dniu miesiąca. Należy pamiętać o okresie wypowiedzenia wynoszącym co najmniej jeden miesiąc kalendarzowy. U nas wypowiedzenie umowy najmu jest ostateczne i nieodwołalne. W związku z tym anulowanie wynajmu w ramach rezerwacji nie jest możliwe. Jeśli na umowie najmu jest 2 najemców, obaj muszą podpisać zawiadomienie o wynajmie. Zeskanowane i podpisane zawiadomienie o wynajmie należy wysłać na adres servicedesk@vormvastgoed.nl.

Co się dzieje z umową najmu w przypadku śmierci najemcy lokalu?

Partner lub małżonek zmarłego najemcy może zwrócić się do nas o zmianę asygnaty na umowie najmu, aby dopasować ją do nowej sytuacji. Czy osoba zmarła jest jedynym najemcą? Następnie zajmiemy się rozwiązaniem umowy najmu ze spadkobiercami po otrzymaniu aktu zgonu.

Jak należy przekazać nieruchomość po zakończeniu najmu?

Nieruchomość musi być dostarczona czysta, w takim samym stanie, w jakim była na początku najmu. Umawiamy się na inspekcję wstępną i końcową.

Co się dzieje podczas inspekcji wstępnej?

Kierownik serwisu/kierownik domu oceni, co należy zrobić, zanim zwrócisz nam nieruchomość. Obejmuje to pozostawienie nieruchomości w czystości, wszelkie przedmioty do przejęcia oraz wszelkie samodzielnie zainstalowane zmiany, które mogą, ale nie muszą pozostać na miejscu. Kierownik serwisu/kierownik domu odnotuje wszystko na formularzu wstępnej inspekcji, który następnie otrzymasz pocztą elektroniczną.

Co się dzieje podczas kontroli końcowej?

Kierownik serwisu oceni, czy wykonano wszystkie prace, o których informowano podczas inspekcji wstępnej. Jeśli rzeczy nie są (jeszcze) poprawne, to dyskutuje się, czy będzie to nadal robione przez najemcę, czy na jego koszt. Kierownik serwisu odnotowuje również odczyty liczników. Należy pamiętać, że musi on zostać przekazany przez najemcę do firm energetycznych i wodnych.

Czy mogę zmienić termin mojej kontroli wstępnej lub końcowej?

Za pomocą formularza upoważnienia można również upoważnić inną osobę do udziału w inspekcji. Zawsze najpierw wypróbuj ten sposób. Jeśli naprawdę nie ma innego sposobu, prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym biurem obsługi klienta pod numerem telefonu 010-436 92 18 lub wysłanie wiadomości e-mail na adres servicedesk@vormvastgoed.nl.

Inne

Co zrobić w przypadku uciążliwych problemów?

Zawsze staraj się najpierw zaangażować sąsiadów. Jeśli to nie zadziała, prosimy o pisemne powiadomienie nas o tym. Możesz w tym celu skorzystać z formularza na tej stronie. Można również zwrócić się do pani D. van Nieuwenhuizen (tel. 010 – 436 9218, e-mail d.vannieuwenhuizen@vormvastgoed.nl). Ona może pomóc Wam wspólnie dojść do odpowiedniego rozwiązania.

Chcę zrezygnować z garażu/miejsca parkingowego, jak to działa?

Chcę zrezygnować z garażu/miejsca parkingowego, jak to działa?

W takim przypadku prosimy o kontakt z nami pod naszym numerem telefonu 010-436 92 18 lub drogą mailową na adres servicesdesk@vormvastgoed.nl.